• Sibel Akcekaya

Adobe Analytics Workspace Analysis Özellikleri

Updated: Dec 14, 2020

Eski Omniture kullanıcıları hatırlar, Site Catalyst diye bir arayüz kullanırdık, şimdi bu arayüz Analysis Workspace ile değiştiriliyor.Bu yeni platform Google Analytics, SQL ve BI uzmanlarının kullandıkları arayüzde sahip olamadıkları bir teknoloji. Neden olduğunu görelim.


Workspace Analysis rapor ve dashboard arasında, ad-hoc analizi de yapmaniza olanak sağlayan yeni bir arayüz. Yeni bir proje yaratabilir, bu projeyi saklayip, degistirip diger is arkadaşlarınız ile ortak analiz yapabilirsiniz. Yeni bir projeye başlarken Adobe’nin önerdiği şablonlardan yararlanabilirsiniz. Bu şablonlar sayesinde hem zamandan hem de efordan tasarruf edebilirsiniz.


Adobe Analytics Workspace Analysis Template

Yeni bir proje actiginizda ihtiyac duydugunuz her rapor, metrik ve segmantasyona ayni yerde ulasabilirsiniz. Bu sayede MENU ve RAPORLAR ARASINDA KAYBOLMAYA SON. Bu Adobe Analytics’i Google ile karsilastirdiginizda onemli ustun bir ozellik.

Adobe Analytics Workspace Analysis Freeform


Arayuzdeki segmentasyon yetenekleri cok esnek. Segmentasyonu raporunuzda farklı yerlere ekleyip verinizi farkli bir bakis acısı ile görebilirsiniz. Dijital analyticsde veriyi farklı bakış acilarla gormeye her zaman ihtiyacınız olacak, özellikle de analizde ilerlediginiz zaman. Bu örnekte “visits from non-mobile devices” segmentini en üste ekledim(mavi etiket)

Yeni segmentler ekleyebilirim ama bu ornekte farkli değişkenleri birbirine kıracağım. Burada product raporunu tracking code raporu ile kırdım, sonra bir kampanya kodunu da ulke degiskeni ile kırdım. Adobe Analytics’de değişkenleri birbirine kırmakta limit yok, sonsuza kadar kırabilirsiniz.

Bu arayuzde ben geniş bir tarih aralığında(6 ay-1 sene) kompleks veri analizi yapiyorum. Diğer çarpıcı özellik ise bunlari yaparken Adobe’nin HIZI. SQL ile database’den 30 dakikada çekeceğim bir analiz burada 30 saniye altında geliyo

Ürün hakkında bilgi almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

sibel akcekaya

#adobeanalyticsnedir #ADOBEANALYTICSPRICING #omniture #AdobeAnalyticsDanışmanlık #adobeanalyticsegitim #SITECATALYST #adobeanalyticsozellikleri

#adobeanalyticsegitim #adobeanalyticsnedir #adobeanalyticsozellikleri #omniture

Join my mailing list

© 2023 by The Book Lover. Proudly created with Wix.com